Święto Szkoły

W dniu 26 tym października młodzież Liceum Ogólnokształcącego Akademickiego Centrum Kształcenia uczestniczyła w Święcie Szkoły. Na uroczystości tej przedstawiono krótką część artystyczną, podczas której uczniowie recytowali wiersze patriotyczne przepełnione nostalgią i zadumą. W programie tym zaprezentowali się również najmłodsi, czyli przedszkolaki z Przedszkola Mały Żaczka, którzy wyrecytowali utwór ,,Kto Ty jesteś”. Po uroczystości złożono kwiaty pod tablicą pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mławie komisarza Apoloniusza Strzeleckiego, a następnie przed placem szkolnym odbył się akt ślubowania klas pierwszych oraz wręczenie pagonów klasom drugim i trzecim przez dyrekcję szkoły i zaproszonych gości. Uroczystości te na stale zapisane są w kalendarz uroczystości szkolnych.